świetlica – klasy


WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019

Minęły wakacje, zaczął się nowy rok szkolny. Wszyscy z wakacji wrócili cali i zdrowi, wypoczęci i uśmiechnięci. Pierwsze dni zaczęliśmy od przypomnienia zasad bezpieczeństwa oraz spisaniu kodeksu świetlicy. Dzieci poznały również swoje prawa i obowiązki a rodzice wypełnili karty zgłoszeniowe swoich pociech.

 

Z życia świetlicy

 Nasza  grupa świetlicowa ma czas na odrabianie zadań domowych, zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe i komputerowe. Jak się okazuje dywan to także świetne miejsce dające możliwość różnorakiej zabawy i integracji grupy. Galeria przedstawia tylko mały fragment naszych codziennych zmagań i przyjemności.

 

Andrzejki – wieczór wróżb i dobrej zabawy

 30 listopada w świetlicy zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to magiczny wieczór z odkrywającymi przyszłość wróżbami. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Tego dnia można było poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Uczniowie wróżyli sobie przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami, jak również wysypując zapałki z kubeczka. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku.

 

Bezpieczne ferie zimowe

 Ferie zimowe dla dzieci to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Wiosenna fotobudka

Po chłodnych zimowych dniach nadszedł  czas na nieco więcej ciepła i kolorów. 21 marca z radością powitaliśmy nową porę roku – WIOSNĘ, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia.

 

Dzień Kobiet

Raz do roku jest taki dzień,
Który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
W dniu tym dostają pachnące kwiatki.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia.

 

„EKO – KARETKA”

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach oraz Starostwo Powiatowe w Bartoszycach zorganizowało konkurs techniczny, którego przedmiotem było wykonanie „EKO-KARETKI” z materiałów ekologicznych. I miejsce zajęła praca wykonana przez uczniów naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świetlicy Szkolnej. 22 maja w Folwarku w Galinach podczas otwarcia XVII Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

 

 

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017

Minęły wakacje, zaczął się nowy rok szkolny. Wszyscy z wakacji wrócili cali i zdrowi, wypoczęci i uśmiechnięci. Pierwsze dni zaczęliśmy od przypomnienia zasad bezpieczeństwa oraz spisaniu kodeksu świetlicy. Dzieci poznały również swoje prawa i obowiązki a rodzice wypełnili karty zgłoszeniowe swoich pociech.

Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Dzieci chętnie wykonują różne prace z darów jesieni. Podczas pobytu na spacerze można zaobserwować niektóre zwierzątka, które nie koniecznie da się przytulić….

ŚWIĄTECZNY, ZIMOWY CZAS.

  Prezent dla Mikołaja

 A ja się bardzo, bardzo postaram

I zrobię prezent dla Mikołaja:

Zrobię mu szalik piękny i nowy

Żeby go nosił w noce zimowe

I żeby nie zmarzł w szyję i w uszy

Gdy z burej chmury śnieg zacznie prószyć

Niech się ucieszy Mikołaj Święty

Tak rzadko ktoś mu daje prezenty.

Dorota Gellner

image009

BAL KARNAWAŁOWY

14 lutego odbył się bal karnawałowy. Cóż to była za zabawa! Wszyscy czuli się jak
w krainie baśni. Bal zaszczyciła swoja obecnością Królowa Śniegu, Kopciuszek i Baba Jaga. Wszystkie dzieci były pięknie przebrane, dzięki czemu, mogły wcielić się w swoje ulubione postacie. Podczas balu organizowane były różne konkurencje, które nagradzane były nagrodami.

image010