świetlica – zespoły

 

Z życia świetlicy 2017/2018

Świetlicowe dekoracje nadają rytm upływającym dniom i miesiącom, wskazują cykliczność pór roku, ważne święta, informują o wydarzeniach szkolnych.
Często inspirują do twórczego działania dzieci.
W świetlicy szkolnej dzieci spędzają wiele czasu. To, co je otacza, a więc i wystrój świetlicy, ma wpływ na ich zmysły, kształtuje  poczucie piękna, estetyki i pobudza wyobraźnię. Zachęcamy więc do aktywnego uczestnictwa w życiu świetlicy.

 

 

 

Żegnamy wakacje i witamy nowy rok szkolny 2016/2017!!!

Początek roku rozpoczęliśmy od powitania nowych uczniów i spisania regulaminu świetlicy. Zasady zachowania zostały przygotowane w taki sposób, by były zrozumiałe zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych. Uczniowie odbijając swoją dłoń pod regulaminem zobowiązali się przestrzegać zasad obowiązujących w świetlicy. Dzieci poznały również swoje prawa i obowiązki oraz wykonały związane z tym ilustracje.

Nadeszła jesień.

W naszej świetlicy też zrobiło się jesiennie i powstało wiele pięknych prac plastycznych, związanych z tą porą roku. Prace ozdabiają naszą salę, dzięki czemu nawet                  w pochmurny dzień jest kolorowo i radośnie. Świetliczki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Czary mary, jesienne dary”. Tematem pracy było wykonanie ilustracji do wybranego tekstu literackiego związanego z jesienią. Za udział w konkursie Oliwia Kicuła i Gabrysia Kopytek otrzymały dyplom.

Dbamy o zdrowie i higienę osobistą.

W październiku podjęliśmy również temat zdrowego trybu życia. Przypomnieliśmy sobie, jak ważne dla zdrowia człowieka jest odpowiednie odżywianie się, ruch i higiena. Odwiedziła nas także Pani pielęgniarka,by szczegółowo wyjaśnić uczniom zasady zdrowego trybu życia.W tym miesiącu odbył się również konkurs plastyczny zorganizowany przez SION w Bartoszycach pt. „Na sportowo też zdrowo”.  Nasi uczniowie chętnie wzięli w nim udział. Możemy pochwalić się II miejscem, które zajęła Wiktoria Abramczyk, oraz  wyróżnieniami, które otrzymały: Oliwia Kicuła, Oliwia Skrzypa i Wiktoria Grochulska. Gratulacje świetliczki!!!:)

11 Listopada.

Uczniowie w świetlicy cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. Podczas zajęć tematycznych słuchaliśmy pieśni patriotycznych, utrwalaliśmy wiadomości na temat symboli narodowych oraz wykonywaliśmy różnorodne prace plastyczne, oto one:

W naszej świetlicy, nie tylko doskonalimy umiejętności plastyczne, ale również dobrze się bawimy. A czas mija nam miło i przyjemnie…

HuHuHaNasza zima zła!

Na początku grudnia zagościła u nas zima, zrobiło się biało i mroźnie. Nadszedł czas na zmianę dekoracji świetlicy szkolnej. Dzieci chętnie wzięły się do pracy. W czasie zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali elementy dekoracji zimowej, wycinali gwiazdki, bałwanki z kolorowego papieru, malowali krajobrazy zimowe, wykonywali witraże. Gdy już wszystkie elementy były wykonane, udekorowano nimi świetlicę. Prace dzieci prezentowane są na ścianach oraz gazetce świetlicowej.
Zima to również czas radości dla dzieci – Mikołaj, choinka, prezenty. Uczniowie chętnie wykonywali postacie Mikołajów, malowali choinki i robili ozdoby choinkowe. Wykonane ozdoby zawieszono na naszej pięknej i nietypowej choince 🙂

 

Witaj wiosno!

Wiosna zawitała do naszej świetlicy na dobre. Na początku kwietnia omawialiśmy tematy dotyczące Świąt Wielkanocnych, czego efektem są piękne prace plastyczne, które ozdobiły naszą świetlicową gazetkę!

Pojawiły się również kolorowe wiosenne kwiaty, drzewka oraz piękne, wielobarwne motyle. Stworzyliśmy piękną, wiosenną łąkę maków, która rozweselała i upiększyła naszą salę świetlicową 🙂