Dzień Życzliwości i Pozdrowień w SOSW

 

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Staraliśmy się, aby ten dzień był wyjątkowy i żeby obfitował w uśmiechy, miłe gesty, słowa oraz pozytywne emocje.

Szkolne korytarze zostały udekorowane informacjami na temat życzliwości, cytatami i przysłowiami o dobroci, przyjaźni, życzliwości, uśmiechu. Drzwi klas i gabinetów przyozdobiły uśmiechnięte buźki i piękne plakaty o życzliwości przygotowane przez uczniów i ich wychowawców.

Podczas przerw uczniowie mogli poczęstować się rozdawanymi cukierkami, do których dołączone były miłe słowa i pozytywne przesłanie.

Tego dnia w ubiorze uczniów i nauczycieli pojawiał się często kolor żółty – barwa radości i optymizmu. Nauczyciele mogli okazać dzieciom życzliwość i sprawić miłą niespodziankę poprzez nieodpytywanie na lekcjach uczniów ubranych właśnie na ten kolor lub mających przypięte żółte emblematy.

Kolejną atrakcją była Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień, za pośrednictwem której można było przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranej przez siebie osoby. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień wszystkie kartki i liściki złożone wcześniej w Skrzynce trafiły do adresatów. Liściki były na pewno miłą niespodzianką dla uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i organizacji tego dnia przedstawicielkom SU – Magdzie i Agatce, a także wolontariuszom: Amandzie, Paulinie, Karolinie, Marlenie, Martinowi, Adamowi i Michałowi.

Bądźmy dla siebie życzliwi – nie tylko od święta 😉

Organizatorzy: Psycholożki, Pedagożki, Samorząd Uczniowski.