Jubileusz X-lecia nadania ośrodkowi sztandaru oraz imienia Kawalerów Maltańskich


Właśnie w październiku bieżącego roku mija 10 lat od nadania naszej szkole sztandaru i imienia. Tradycyjnie już połączyliśmy Święto Szkoły z Dniem Edukacji Narodowej i uczciliśmy obydwa wydarzenia w piątek, 5 października.10 lat… Wydawałoby się, że to krótki czas, jednak zmusza do zastanowienia – na ile przyjęty patron miał wpływ na naszą szkolną rzeczywistość?Okazuje się, że miał, bo w ciągu tego czasu poznaliśmy historię Zakonu, jego obyczaje, spotykaliśmy się z Rycerzami, dowiedzieliśmy się bardzo dużo o przyjętych przed wiekami ideach oraz cnotach, które wyznaczają wszelkie działania Członków Zakonu.

Bezinteresowna pomoc słabszym, chorym, pokrzywdzonym – to największe wartości i one stały się bardzo ważne w naszym Ośrodku. Jest to miejsce, gdzie idee maltańskie sprawdzają się doskonale.

Współczesny świat, tak barwny i różnorodny, pełen hałasu, blichtru, może zagłuszyć ciche wołanie o pomoc. I przed tym staramy się ustrzec. Uczymy się wzajemnie siebie zauważać, szanować i wspierać, uczymy się wrażliwości.

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością liczni wspaniali Goście, usłyszeliśmy wiele życzeń i ciepłych słów. Nasi uczniowie zaprezentowali specjalnie na ten dzień przygotowany program artystyczny, który łączył w sobie właściwie wszystko – humor, piosenkę i powagę, więc każdy na pewno znalazł coś dla siebie. Wystąpiły dzieci z klas pierwszych, jako nowo pasowani uczniowie oraz cała grupa uczniów klas i zespołów edukacyjnych. Na zakończenie zaśpiewał nasz szkolny chór Passionata.

Narodził się z miłości do muzyki i śpiewu, dokładnie 10 lat temu, kiedy grupa nauczycieli uwierzyła Pani Marioli Czarnej, że jest w stanie uświetnić uroczystość nadania szkole imienia. Chyba poczuli to „coś”, bo męczą nas swoimi występami do dziś 😉

Było pięknie…