Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018

 

W związku z kończącym się rokiem szkolnym w naszym Ośrodku odbyły się dwa apele. Podczas pierwszego, który miał miejsce 21 czerwca, pożegnaliśmy absolwentów klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Szkoły Przysposabiającej
do Pracy. Większość naszych absolwentów spędziła w Ośrodku wiele lat, zaczynając od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, aż po szkołę zawodową. Dlatego nie było łatwo rozstać się i niejednemu łezka się w oku zakręciła.  No cóż, takie jest życie, wszystko się kiedyś kończy, ale i zaczyna. Przed nimi prawdziwa dorosłość, miejmy nadzieję, że poradzą sobie świetnie, tego im życzymy.

W piątek, 22 czerwca, na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego spotkali się wszyscy nauczyciele, wychowawcy, uczniowie i rodzice. Mimo znacznego ochłodzenia, udało się zorganizować akademię na placu przed głównym wejściem. Grzały nas już wakacyjne emocje. Jak zawsze pan dyrektor Marek Lidziński wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody najlepszym uczniom w szkole. Dyplomy i upominki otrzymali uczniowie biorący udział w różnych konkursach, zawodach oraz wolontariusze udzielający się na rzecz innych.

Podziękowaliśmy za rok wspólnej pracy księdzu Pawłowi Rzosińskiemu, który w lipcu zmieni parafię i we wrześniu nie pojawi się już w naszym Ośrodku. Szkoda…

Czworo naszych uczniów otrzymało specjalne nagrody pana Starosty. Uroczystość „Semper in Altum” (zawsze wzwyż) odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury, a nagrody w czerech kategoriach otrzymali: Justyna Kowalska za osiągnięcia w nauce, Adam Jeznach za działalność artystyczną,  Małgorzata Winiarska za działalność społeczną i Kamil Sobiecki za sukcesy sportowe. GRATULUJEMY!

Pouczeni o bezpiecznym zachowaniu podczas wakacji z radością rozpoczęliśmy najpiękniejszy czas w roku – WAKACJE!