VIII Sportowo-Rekreacyjny Piknik Rodzinny z cyklu ,,Dni Osadnika” – Biesiada na ludowo z Ekonomią Społeczną

 

21 września 2018 r. w Bartoszycach odbył się Sportowo – Rekreacyjny Piknik Rodzinny z cyklu „Dni Osadnika”. Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta Bartoszyce pod patronatem Burmistrza miasta Bartoszyce oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP z Olsztyna.

Na mieszkańców Bartoszyc i gości czekało wiele atrakcji, między innymi: konkurs kulinarny „Smaki 3 kultur –,, Biesiada na ludowo”. Celem konkursu było promowanie tradycji kulinarnych wywodzących się z różnych kultur i wspólnot narodowościowych oraz popularyzowanie dziedzictwa kulinarnego. Konkurs był skierowany do Stowarzyszeń, Kół Gospodyń wiejskich i Świetlic. Zadaniem uczestników konkursu było przyrządzenie tradycyjnych dań biesiadnych wywodzących się z kuchni polskiej, niemieckiej lub ukraińskiej. Rywalizacji przyglądało się jury, które brało pod uwagę podanie potraw, dobór składników oraz ich smak.
Nasze Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, Jesteś-My” reprezentowała w konkursie grupa 3-osobowa w składzie: Paulina Żarnoch, PaulinaOlszewska, Agata Konieczka przygotowana pod kierunkiem nauczycieli pani Alicji Sołodki i pani Elżbiety Jóźwickiej. Nasi podopieczni przygotowali potrawę:,, Ludowe smaki wiejskiej chaty” czyli: bigos warmiński na żubrówce, pierogi mazurskie -3 kolory, kartoflak z sosem kurkowym, wiejski smalec z ogórkiem i chlebem wiejskim, cynamonowe drożdżowe jabłuszka z szarlotką, drożdżową gwiazdę z makiem i bakaliami. Konkurs zakończył się ogromnym sukcesem naszej drużyny, która zdobyła II miejsce. Nasze wykwintne potrawy o wyrafinowanym smaku zachwyciły nie tylko jury, ale i mieszkańców Bartoszyc. Serdecznie gratulujemy.
Bardzo dziękujemy pani Mirosławie Filipowicz za obsługę fotoreporterską.

 

Nasze motto:

 

,,Stół biesiadny to jedyne miejsce, gdzie człowiek nigdy nie zazna nudy przez pierwszą godzinę”. – Anthelme Brillat-Savarin